BASIN BÜLTENLERİ

Bursa Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen Halkla İlişkiler Çalışmalar (H.İ.Ç.) ödülleri sahibini buldu. Bursa Podyum Davet'te 5. kez verilen ödüller...

Devamı →

Lise öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan ve Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi projesinin yarışması “Trafikte Genç Fikirler” de final değerlendirmesi ve ödül töreni 17 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl rekor sayıda kampanyanın yarıştığı Trafikte Genç Fikirler’de, “Her Okula Bir Trafik Laboratuvarı” isimli kampanyası ile İstanbul Fatih Yedikule Anadolu Lisesi birinci, “Trafikte Saygı Şart” kampanyasıyla Ankara Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, “Trafik Aşısı” kampanyasıyla Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü oldu.

Devamı →

Lise öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan Trafikte Gençlik Hareketi çerçevesinde düzenlenen Trafikte Genç Fikirler yarışmasının final değerlendirmesi ve ödül töreni 25 Mayıs 2016 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Değerlendirme sonunda, “Trafik Okulu” isimli kampanyası ile Ankara Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, “Kalbinin Sesini Duy, Hız Sınırına Uy” kampanyasıyla Bursa Çamlıca Anadolu Lisesi ikinci, Tak Emniyet Kemerini Kaskını Canın Değerli” kampanyasıyla Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Devamı →

Millî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları işbirliği ile 2012 yılından bu yana Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamına gerçekleştirilen “Trafikte Gençlik Hareketi” projesi, Bursa Halkla İlişkiler Derneği tarafından ”H.İ.Ç.” ödülüne layık görüldü.

Devamı →

Goodyear’ın desteğiyle hayata geçirilen, ortaöğretim öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan Trafikte Gençlik Hareketi çerçevesinde düzenlenen Trafikte Genç Fikirler yarışmasının final değerlendirmesi ve ödül töreni 27 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Devamı →

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear arasında imzalanan iş birliği protokolüyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi’nin 2014-2015 eğitim öğretim yılı uygulamaları, 27-28 Kasım 2014’te İstanbul Şile’deki TÜVTÜRK Akademi’de düzenlenen eğitim semineriyle başladı.

Devamı →

Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında, MEB, UDHB, TÜVTÜRK ve Goodyear arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi’nin 2013-2014 uygulamaları çerçevesinde, 10 ilden 10 bin öğrenciye, 20 bin veliye ve 500 servis şoförüne ulaşıldı. Trafik Güvenliği ve İlk Yardım dersini destekleyen proje materyallerini kullanan öğretmenler, gençlerle etkileşimli dersler işleme, gençleri öğrenme süreçlerine katma fırsatı buluyor.

Devamı →

TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinasyonunda, TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları'nın desteğiyle yürütülen Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında Goodyear Lastikleri tarafından hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi eğitimleri pilot olarak belirlenen okullarda başladı.

Projenin ilk parçası, 2012-2013 eğitim öğretim yılında 12’nci sınıflarda uygulanmaya başlanacak olan Trafik ve İlk Yardım dersini, öğrencilerin kendi etkinliğine dayalı ve rol üstlenici bir öğretme yaklaşımı olan Örnek Olay İncelemesi Yöntemi ile öğrenmelerini sağlamak üzere tasarlandı.

Devamı →

TC Millî Eğitim Bakanlığı, TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolü ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi projesinin liselerde uygulanabilmesi için ilk adım atıldı. Belirlenen 10 ilde ve 50 okulda eğitimlerin öğrencilere yaygınlaştırılmasından sorumlu olacak Trafik ve İlk Yardım dersi öğretmenlerinin eğitimleri İzmir'de gerçekleştirildi.

Devamı →

Trafikte Gençlik Hareketi’nin 2013-2014 Uygulamaları, 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen eğitim semineriyle başladı.

Devamı →

Dünya Sağlık Örgütü’nün ortaya koyduğu araştırma sonuçları, 15-29 yaş grubunda görülen ölümlerde trafik kazalarının birinci neden olduğunu ortaya koyuyor. Trafik kazaları gibi tamamen önlenebilir bir nedenden kaynaklanan bu ölümlerin önüne geçilmesi, öncelikle yaşanan acıların azaltılması açısından büyük önem taşımaktadır. Hayata atılma dönemindeki gençlerde görülen bu ölümlerin önüne geçilmesi, toplumsal kalkınma ve gelişme açısından da kayda değer yer tutmaktadır.

Devamı →

2012-2013 eğitim öğretim yılında, Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi projesi, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülüyor.

Devamı →